Na het mooie wijnjaar 2018 was het afwachten hoe 2019 het ging doen. In de moezel waren de omstandigheden daarbij niet ideaal. Continue verandering van de weersomstandigheden zorgden voor uitdagingen bij onze wijnmakers. Eind september mocht er dan geoogst worden, en het lijkt zowaar, met veel inspanning van de makers, weer een mooi jaar te worden.
Melsheimer Riesling
Onze vrienden van Melsheimer zijn de oogst op 25 september begonnen. Thorsten geeft hierbij aan dat de druiven een mooie zuurgraad en structuur hebben bereikt. Na 29 dagen handmatig plukken en sorteren (in Duitsland sorteren ze druiven op de rijpheid) liggen de jonge wijnen nu te ontwikkelen in de vaten.
De kwantiteit valt dit jaar wel wat tegen, onder meer door een vlooienplaag, maar dat mag de pret niet drukken: Er komen weer een nieuwe mooie wijnen en bubbels aan!